
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.8 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 1 mA |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 36 V |
| Shunt Current | 100 mA |
| Initial Accuracy | 0.8 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2845
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.10723 | $5.36150 |
| 100 | $0.09404 | $9.40400 |
| 500 | $0.08577 | $42.88500 |
| 1000 | $0.07822 | $78.22000 |
| 3000 | $0.07198 | $215.94000 |
